/ / Amerykańska gimnastyczka Gabby Douglas: biografia i osiągnięcia trzykrotnego mistrza olimpijskiego

21-letnia Gabby Douglas jest trzykrotną mistrzynią olimpijską. Amerykański sportowiec na tym nie poprzestaje. Jest zawsze gotowa na nowe zwycięstwa.

Biografia

Gabby Douglas jest gimnastyczką z USA. Urodziła się w rodzinie chrześcijańskiej w Virginii w mieście Newport News. Z matką Natalią Hawkins i papieżem Timothy Douglasem dziewczyna żyła do czternastu lat. Poza nią w rodzinie jest jeszcze dwoje dzieci. Urodzony sportowiec - 31 grudnia 1995 r.

Gobby Douglas

Imię i nazwisko Gabby - Gabriel Christina VictoriaDouglas. To znaczy "silny człowiek Boży". Dzięki starszej siostrze Ariel, w 2001 roku dziewczyna zaczęła gimnastykę. W wieku 6 lat Gabrielle po raz pierwszy wszedł do sekcji. Jej mentorką była Dana Walker.

Gabby Douglas miał wielkie pragnieniezwycięstwo i wytrwałość. Dziewczyna w ciągu dwóch lat szkolenia była w stanie osiągnąć dobre wyniki. W wieku ośmiu lat zdobyła swój pierwszy złoty medal. W 2004 Gabby wystąpiła w gimnastycznym, wszechstronnym mistrzostwach w Virginii, gdzie wygrała.

Ścieżka do zwycięstwa

Gabby Douglas, którego biografia trwa od połowy jesieni2009 kontynuuje w mieście West Des Moines, Iowa, opuścił dom w wieku 14 lat. Zawodniczka zmieniła miejsce zamieszkania, aby wejść na nowy, wyższy poziom treningu. W West Des Moines gimnastyczka została zaproszona przez słynnego wysokiej klasy trenera Liana Chowa.

Zdjęcie Gabby Douglas

Pod kierunkiem nowego mentora dziewczyna była w stanieznacznie poprawiają swoje umiejętności. Nauczyła się wykonywać złożone elementy. Ponieważ szkolenie zajęło dużo czasu, Gabriel musiał przejść na domowe nauczanie. Podczas pobytu w stanie Iowa Gabby Douglas była bardzo wspierana przez matkę. Wysłała inspirujące wiadomości z wersetami biblijnymi kilka razy dziennie. Dziewczyna uwierzyła w Boga. Prawie każdej nocy zasypiała ze słuchawkami w uszach, słuchając fragmentów Pisma Świętego.

Rozwój kariery sportowej

W 2010 roku Gabby Douglas po raz pierwszy wziął udziałw Superpucharze Anastasji Lyukin, gdzie zajęła czwarte miejsce w turnieju all-around. Brała również udział w konkursie CoverGirl w Chicago i była na dziewiątym miejscu w tym samym sporcie. Na Mistrzostwach juniorów USA ponownie zdobył czwarte miejsce w all-around.

Gabby Douglas gimnastyczka

W 2011 Gabrielle wyjechała do Włoch na turniej"Jesolo", gdzie osiągnęła doskonały wynik. Zawodnik uczestniczył w zawodach drużynowych i otrzymał złoto. Zajęła drugie miejsce w ćwiczeniach podłogowych, trzecia - w spektaklu na belce wagi, czwarta - w skokach all-around i supportowych. W wieku piętnastu lat gimnastyczka dołączyła do zespołu amerykańskiego. Z jej pomocą na Mistrzostwach Świata w Tokio amerykańska drużyna wygrała złoto.

Osiągnięcia Gabriel

W 2012 roku Gabby Douglas z sukcesem wystąpiła naPuchar USA. Tutaj młody sportowiec został uznany za najlepszą gimnastyczkę wśród dziewcząt. W tych zawodach na punktach wyprzedziła mistrza świata Jordina Webera. Ale, niestety, punkty Gabriela nie zostały uwzględnione, ponieważ dziewczyna była wymieniona na liście zapasowych.

biografia gubby douglas

W tym samym roku Gabby uczestniczył w mistrzostwachRegion Pacyfiku. W turnieju wygrała złoto w zawodach drużynowych i pojedynczo na nierównych barach. Po udanym występie gimnastyczka ma przydomek "Latająca wiewiórka". W 2012 roku Gabby Douglas znalazła się na liście uczestników reprezentacji USA na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Fotografia młodego sportowca pojawiła się natychmiast na okładkach magazynów Time and Sports Illustrated. Pojawiła się również w talk show Briana Williamsa.

Zwycięstwo w Londynie i Rio de Janeiro

Na Igrzyskach Olimpijskich 2012 Gabby Douglas zdobyła tytułdwukrotny mistrz. Amerykańska gimnastyczka grała na wszystkich pociskach w rozgrywkach zespołowych i pojedynczo na wszystkich. Po wygraniu dwóch sztuk złota została uznana za pierwszego mistrza gimnastyki olimpijskiej w Afganistanie. Aby wygrać w Londynie, Douglas podziękował Bogu i jej rodzicom. Podczas tych międzynarodowych zawodów Gabby bez powodzenia wykonywał tylko ćwiczenia na belkach raznomysokie i na kłodzie. Zajęła odpowiednio ostatnie i 7. miejsce.

W 2015 roku na zawodach Mistrzostw Światapomógł zdobyć złoty zespół Ameryki. Również gimnastyczka stała się srebrnym medalistą wydarzenia wszechstronnego. Gabby Douglas przez dwanaście lat ciężkiego i ciężkiego treningu utrzymał pragnienie zwycięstwa. A w 2016 roku na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro zdobyła trzeci złoty medal. Zawodnik wygrał all-around w zawodach drużynowych.

"Historia Gabriela Douglasa"

Zostanie trzykrotnym mistrzem olimpijskim, GabbyZagrał w reality show na kanale „Oxygen” Douglas Rodzina Złoto TV. Również ona została zaproszona do wprowadzenia jury konkursu „Miss America 2017”. W 2014 roku, na niebieskim ekranie pojawił się film, dziewięćdziesiąt minut zatytułowaną „Historia Gabrielle Douglas.” Film został usunięty na podstawie rzeczywistych faktów o Gabby. Gimnastyczka grał w nim siebie.

Film pokazuje całą drogę sportowca do zwycięstwa,szczegóły jego trudności. Film podkreśla codzienną gimnastykę, wiele godzin treningu, traumy i doświadczenia. Dzięki niemu wielu dowiedziało się o niesamowitym życiu Gabby. Jako dziecko mistrzyni olimpijska zdiagnozowano zaburzenie metaboliczne i rzadką wadę krwi. Ale choroba nie mogła przełamać silnego ducha sportowca i nie była przeszkodą do zwycięstwa.